KIM JEST COLIN ROSE?
COLIN ROSE

WYBITNY BRYTYJSKI PSYCHOLOG, doradca rządu brytyjskiego, światowy autorytet w dziedzinie efektywnego uczenia się – człowiek, który przeniósł nowoczesną psychologię uczenia się z zacisza gabinetów do świata praktycznej edukacji, dostępnej dla każdego człowieka.

Twórca przyspieszonych kursów językowych, używanych w ponad 30% brytyjskich szkół średnich oraz edukacyjnych programów efektywnego uczenia się, wprowadzonych przez brytyjskie Ministerstwo Oświaty do 45% szkół w Wielkiej Brytanii.

Autor pięciu książek, w tym wydanej także w Polsce “Ucz się szybciej na miarę XXI wieku” (wyd. Logos 2003/2009), sprzedanej w Wlk. Brytanii i USA w ponad 400.000 egzemplarzy. Twórca programu efektywnego uczenia się dla dorosłych “Master It Faster”, sprzedanego na świecie w 250.000 egzemplarzy i włączonego do programów szkoleniowych największych gigantów światowej gospodarki.

Założyciel i prezes zarządu brytyjskiej firmy Accelerated Learning Systems Limited, od lat dostarczającej nowoczesnych rozwiązań edukacyjnych brytyjskim i amerykańskim agendom rządowym oraz ponad 5000 największych światowych korporacji, w tym American Express, Boeing Aircraft, IBM, Zerox, Astra Zeneca czy KPMG.

Członek zarządu naukowego stowarzyszenia Kampania na Rzecz Uczenia się, pod patronatem rządu brytyjskiego. Współtwórca ogólnokrajowej sieci brytyjskich ośrodków, zajmujących się edukacją rodziców.

Doradza uniwersytetom i koncernom, Wykłada na sympozjach i konferencjach na całym świecie. Jest najczęściej cytowanym badaczem na kartach przełomowej książki “Rewolucja w uczeniu” autorstwa Gordona Drydena i Jeanette Vos.

Colin Rose jest udziałowcem Instytutu Colina Rose Sp. z o.o.